Zlewozmywak jest elementem wyposażenia kuchennego, bez którego ciężko sobie wyobrazić pracę w kuchni. Mimo że w wielu domach coraz częściej pojawiają się zmywarki, zlew jest wciąż nieoceniony — to w nim myjemy ręce, produkty spożywcze oraz delikatne naczynia, które nie nadają się do mycia w zmywarce. Warto więc zadbać o to, by jednocześnie był wygodny w użytkowaniu, a także by dobrze pasował do wnętrza.

Niezwykle trwałe tworzywo

Wybierając zlewozmywak do kuchni, niekiedy sceptycznie podchodzi się do zlewozmywaków szklanych. Istnieje błędne przekonanie, że szkło jest materiałem kruchym, przez co zlewozmywak nie będzie trwały. Nic bardziej mylnego! Zlewy kuchenne szklane są stworzone z grubej (często 8-10 mm) warstwy wysokiej jakości szkła hartowanego, odpornego na zarysowanie oraz na pęknięcia wynikłe z uderzenia w nie ciężkimi przedmiotami. Nie należy się więc obawiać, że upuszczone przypadkowo naczynia w zlewie stłuką go. Jeśli jednak doszłoby do wypadku, w którym zlew uległby uszkodzeniu, nie rozbije się on na małe kawałki, ale pozostanie w jednej całości, zachowując się podobnie jak szyba samochodu. Warto mieć również na uwadze, że szkło, z którego wykonane są zlewy, jest całkowicie gładkie. Dzięki temu utrzymanie takiego zlewozmywaka w czystości jest niezwykle łatwe.

Piękno i elegancja

Zlewozmywak szklany z grafikąUrządzając kuchnię, dba się przeważnie o to, by była jednocześnie praktyczna i estetyczna. W gustownie urządzonej kuchni zlew powinien być dekoracją samą w sobie. Nowoczesne, modne zlewy kuchenne szklane wpasują się w każdy typ wnętrza. W kuchni wyposażonej w matowe meble, zlew ze szkła doda blasku i elegancji. Warto wtedy zadbać o to, by zlewozmywak był tego samego koloru, co reszta kuchni. Duża gama barw tego typu zlewów w sklepach sprawia, że dopasowanie go nie powinno sprawić problemu. Zlewozmywak szklany czarny lub biały będzie bardzo dobrze pasować do kuchni z wysokim połyskiem. W tym przypadku warto dobrać zlewozmywak w kontrastowym kolorze — wyróżniający się akcent kolorystyczny (np. czarny zlew na tle białego blatu) ożywi pomieszczenie. Szklany zlew będzie również idealnym wyborem do niewielkiej kuchni. Połysk zawsze optycznie powiększa pomieszczenie, dlatego hartowane szkło odbijające światło jest doskonałym materiałem na zlewozmywak. W tym przypadku warto postawić na jasne odcienie, które nie przytłoczą wnętrza i optycznie je otworzą.

Szklane zlewozmywaki cieszą się coraz większą popularnością. Ludzie przekonują się, że szkło wcale nie musi być materiałem kruchym i nietrwałym, a wręcz przeciwnie — szkło hartowane jest tworzywem solidnym i całkowicie bezpiecznym. Zlewozmywaki wykonane z tego materiału są nie tylko praktyczne, ale również niezwykle eleganckie, a szeroki wybór modeli, wzorów i kolorów tych produktów w sklepach sprawia, że pasują one do każdej kuchni.