Rodzaje zlewozmywaków do kuchni, a ich wielkość

Ważne, abyśmy przed zakupem konkretnego zlewozmywaka kuchennego, zadali sobie pytanie dotyczące jego wielkości, a ta zależna jest przede wszystkim od liczby komór. W tym wypadku wyróżniamy m.in. zlewy jednokomorowe, które doskonale sprawdzą się przede wszystkim w małych kuchniach. Ich komora najczęściej jest okrągła bądź kwadratowa. W naszym internetowym katalogu dostępny jest jednokomorowy zlew na szafkę 40 cm występujący w kilku modnych kolorach. Drugim rodzajem są zlewy półtorakomorowe, które wyposażone są w dwie różne pod względem wielkości komory. Co ciekawe w każdej z nich można zmywać naczynia – jednak ta mniejsza stanowi zwykle otwór pomocniczy: w nim mogą obciec naczynia lub też można umyć warzywa czy owoce bez obawy, że wejdą w kontakt z detergentem z drugiej komory. Ponadto na rynku można zakupić również zlewozmywaki dwukomorowe, składające się z dwóch komór (najczęściej tej samej wielkości). Stosuje się je w dużych pomieszczeniach. Większe od nich są jedynie zlewozmywaki posiadające 2,5 komory: dwie główne oraz jedną mniejszą z niezależnym odpływem.

Zlew stalowy, granitowy, a może szklany?

podwieszany zlew granitowy

Jeżeli chodzi o materiały, z których wykonywane są modne zlewy kuchenne, to jest ich naprawdę sporo. Te stalowe cechują się odpornością na przebarwienia oraz na niskie/wysokie temperatury. Dodatkowo są łatwe w czyszczeniu. Wykonuje się je z nierdzewnej stali chromowo-niklowej, a przy tym są niezwykle atrakcyjne cenowo. Do mniejszych pomieszczeń szczególnie polecamy uniwersalny zlew kuchenny stalowy jednokomorowy, który świetnie współgra z każdą aranżacją kuchni zarówno tą nowoczesną, jak i klasyczną.

Coraz większą popularnością cieszy się również zlewozmywak wykonany z granitu. Charakteryzuje się on eleganckim wyglądem oraz niesamowitą wytrzymałością. Ponadto nie jest on wrażliwy na działanie skrajnych temperatur. Do jego pielęgnacji używamy miękkich gąbek oraz łagodnych detergentów. Poza tym podwieszany zlew granitowy jest niezwykle funkcjonalny.

Zlewozmywak podwieszany – co oznacza?

Charakterystyczną cechą zlewozmywaka podwieszanego jest prosty design, gdyż jego ranty nie wystają ponad powierzchnię blatu kuchennego. Ponadto dzięki montażowi od dołu możliwe jest dowolne łączenie komór. Najważniejszy przy jego zakupie jest materiał, z jakiego został on wykonany oraz wielkość.

Zlewozmywak szklany stanowi idealne rozwiązanie do nowoczesnej aranżacji kuchennej o ponadprzeciętnym designie. Jego komory wykonane są ze stali szlachetnej bądź innego trwałego materiału. Zapewnia on wysoki komfort użytkowania, a także długotrwałość. Jest odporny na szkodliwe działanie detergentów przeznaczonych do codziennego sprzątania.

Wybór odpowiedniego zlewu do swojej kuchni jest niezwykle ważny, nawet jeśli posiadamy zmywarkę, ponieważ to w nim płuczemy owoce/warzywa, myjemy naczynia czy też odcedzamy makaron. Musi on być przede wszystkim trwały, solidny oraz estetycznie wykonany. Ponadto należy zwrócić uwagę na jego wielkość, a także materiał.