Antybakteryjność - dlaczego tak ważna?

Kuchnia jest sercem naszego domu. Ze względu na kontakt z żywnością, kuchnia jest jednym z pomieszczeń, w którym jesteśmy najbardziej narażeni na działanie bakterii i drobnoustrojów. Wszystkie produkty spożywcze, woda są przyjaznym środowiskiem rozwoju niechcianych organizmów. Dlatego też, szczególnie w tak trudnych dzisiaj dla nas czasach, musimy ze zdwojoną siłą dbać o higienę, nie tylko nas samych ale również wszystkich sprzętów i akcesoriów które nas otaczają.
Jako producent zlewozmywaków chcemy zadbać najwyższy poziom bezpieczeństwa naszych klientów. Oferujemy tak więc Państwu, antybakteryjność zlewu kuchennego granitowego.

Czym się charakteryzuje antybakteryjność naszych zlewów? 

Czym się cechuje antybakteryjność zlewu? Jest to dożywotnia gwarancja, że nasz zlewozmywak granitowy będzie chroniony jonami srebra zawartymi w Nanogranicie, które blokują aktywność bakterii i drobnoustrojów w chwili zetknięcia się z powierzchnią zlewozmywaka. Zahamowany jest proces namnażania się bakterii, a one same zlikwidowane. Proces wdrażania antybakteryjności ma miejsce już na etapie produkcji. Cząsteczki nanosrebra są dodane mieszanki żywicy i kruszywa mineralnego, w fazie produkcyjnej i oddziaływają na całą strukturę, przez cały okres użytkowania zlewozmywaka. Nanosrebro jest nam ogólnie znane ze swoich właściwości bakteriobójczych, przedłużania świeżości artykułów spożywczych oraz wspomagania gojenia się ran. Permanentne działanie Nanosrebra na bakterie, związane jest z wydzielaniem jonów srebra, które działają biobójczo na patogen. Uniemożliwiając rozwój patogenów – ogranicza ryzyko infekcji do minimum. Nie ma zapachu, jest bezbarwne i nie wykazuje działań toksycznych.

Nasz antybakteryjny zlewozmywak granitowy, nie działa powierzchniowo, nie ma „powłoki” antybakteryjnej, cała jego struktura jest zabezpieczona przez bakteriami, grzybami i pleśniami. Korzystne wyniki zostały potwierdzone laboratoryjnie. Poniżej przedstawiamy certyfikat